O nás

 
U Kerama
 
Máte rádi přírodu? Máte rádi sport? Máte rádi výlety za historií? Využijte zázemí restaurace se sportovištěm U Kerama, jež je tradičním místem setkávání, a poznejte krásy Českolipska.
 
Více jak stoletá historie budovy U Kerama sahá až do roku 1887, láska k tomuto místu a péče o něj je znát na první pohled. Nepolevující vývoj prostředí především dle požadavků návštěvníků a rozšiřování nabízených služeb je jedním z pilířů atmosféry místa. Příjemné prostředí se nachází takřka u řeky Ploučnice v obci Žizníkov.
 
U Kerama jako doma
Kromě oblíbené restaurace, jež prošla na přelomu 2012/2013 rozsáhlou rekonstrukcí vnitřních prostor, zastřešené terasy o rozloze 200 m², sportoviště (nohejbal, stolní tenis), dětského hřiště a tábořiště je návštěvníkům k dispozici i nově vybudované zázemí nejen pro vodáky, které zahrnuje veřejně přístupné sociální zařízení, které sestává z oddělených sprch, toalet a umývárny. Zázemí pro handicapované je samozřejmostí.
 
Zázemí pro vodáky
Nově vybudovaná plně vybavená půjčovna lodí (kanoe typu Tukan a typu Vydra, plovací vesty, barely) je k dispozici všem, kteří mají chuť poznat Českolipsko z vodní hladiny. Řeka Ploučnice je známá především svými meandry a rozmanitými zákoutími. Prameniště se nachází u obce Osečná, délka toku měří přes 105 km. Ploučnice se vymyká většině českých řek – nenaleznete zde dlouhé jezy ani propustě, typická je především svými meandry. Kdo Ploučnici pozná, rozhodně na ni nikdy nezapomene.
 
Okolí
U Kerama se nachází cca 3 km jihovýchodně od České Lípy. Lokace mimo rušné centrum v klidné a relaxační zóně, ale přitom v dosahu mnoha zajímavých turistických míst, je jednoznačně výhodou. Máchovo jezero, hrad Bezděz, hrad Sloup v Čechách, zámek Lemberk či zámek v Zákupech, města Česká Lípa a Nový Bor, vodní lyžování na nádrži Horka ve Stráži pod Ralskem, množství cyklostezek (Vlčí Důl, legendární Varhany z pohádky Pyšná princezna) ad. rozhodně stojí za Vaši pozornost.